DNS oslavila 25 let na českém trhu

Domů >> Aktuality >> DNS oslavila 25 let na českém trhu

 

 

Praha, 22. června 2022 – Společnost DNS, největší český distributor s přidanou hodnotou, oslavila 9. června 25 let fungování českém trhu. V unikátních prostorech Žofín Garden jí generální ředitel Stanislav Šmolík a hlavní akcionář Hynek Tyl popřáli další úspěšné roky.

Společnost DNS patří mezi nejdéle působící distributory s přidanou hodnotou v ICT odvětví.  Vděčí za to své široké síti výrobců a obchodních partnerů a samozřejmě všem zaměstnancům, kteří dvěma dekádám růstu DNS aktivně pomáhali a pomáhají.

 

Historie společnosti se začala psát už před rokem 1997 a to pod vlajkou CHS Electronics. Značka DNS byla zapsána v obchodním rejstříku v létě 1997. Svou obchodní činnost zprvu stavěla zejména na produktech výrobce Hewlett-Packard a IBM, nicméně postupně se stala distributorem více než 30 úspěšných celosvětových výrobců, které má ve svém portfoliu dnes.

V roce 2018 se společnosti DNS podařilo vstoupit na slovenský trh a o dva roky později byla u založení Nadačního fondu Společné kroky spolu s firmami DELL Technologies a ADASTRA. Cílem Nadačního fondu je pomoci dětem v dětských domovech s překonáním nástrah osudu a snáze tak zvládnout přechod z ústavní péče do samostatného života.

 

Výkonný ředitel společnosti DNS Stanislav Šmolík říká: „Dle statistického úřadu se pouze 5 % firem povede dosáhnout 20 let existence. Nejenom že DNS už slouží ICT ekosystému o pět let více, ale současně je silnou a zdravou firmou připravenou na dalších minimálně 25 let. Do dalších let jdeme s vizí, že tvoříme distribuci pro budoucnost a těšíme se na tuto cestu ve spolupráci s našimi vendory a partnery.“

Dokumenty: 
PřílohaVelikost
PDF icon 090622_dns_oslavila_25_let_na_trhu.pdf142.81 KB