Jak moc otevřené mohou sítě být? Společnost Dell to umožňuje zjistit

Domů >> Aktuality >> Jak moc otevřené mohou sítě být? Společnost Dell to umožňuje zjistit

Společnost Dell to umožňuje zjistit

 

Dříve tomu tak nebývalo – před zavedením rozhraní SAI musel každý systém NOS zapisovat do jedinečného konverzního kódu pro každý síťový čip. Tento koncept je podobný situaci, kdy není nutno řešit, zda je aplikace spuštěna na serveru založeném na procesoru AMD® nebo Intel®.

SAI je standardizované rozhraní API určené k vyjádření abstrakcí přepínače, které je rozšiřitelné a pohodlné pro programátory. Rozhraní je otevřené vývojářům třetích stran, kteří mohou vytvářet aplikace umožňující zákazníkům přizpůsobit si síťové vybavení podle potřeby. Umožňuje také granulární řízení a lepší viditelnost provozu sítě, poskytuje tedy zákazníkům možnost volby a flexibilitu a podporuje rychlou inovaci v rámci ekosystému.

Společnost Dell je hybnou silou této zcela nové inovace v oboru. Koncem loňského roku jsme zahájili rozhovory o rozhraní SAI se skupinou OCP networking group, konzorciem poskytovatelů špičkových technologií včetně velkých podniků, jako je například společnost Microsoft, poskytovatelů čipů jako Broadcom, Intel a Mellanox a provozovatele velkého cloudu Facebook. Jsme velmi hrdí na výsledky, kterých jsme dosáhli za velmi krátkou dobu.

Rozhraní SAI pomůže společnostem rozsahu web-scale a poskytovatelům cloudů využít výhod nejnovějších inovací čipů tím, že jim umožní programovat přepínače granulárněji.

Díky sítím společnosti Dell je technologie otevřenější a přístupnější inovacím pro naše partnery a zákazníky. Činnost naší iniciativy Open Networking za poslední rok je důkazem našeho závazku přispívat k revoluci odvětví sítí.