RADWARE - Co je to WAF a proč ho použít?

Domů >> RADWARE - Co je to WAF a proč ho použít?
Termín: 
Středa, 20. Květen 2020 - 13:00 do 14:00
Místo: 
Virtual meeting room
Lektoři: 
Stanislav Erben, Petr Lasek
Kontakt: 
Kateřina Janoušová, kjanousova@dns.cz, +420 724 222 151
Počet dní: 
1

 

Používáte webové aplikace pro své zákazníky nebo zaměstnance? Obáváte se následujících rizik?

 

-    Zcizení dat (např. pomocí SQL injection) a poškození firmy nebo zákazníku (zcizení informací kreditních kartách apod.).
-    Modifikace obsahu webu (ztráta reputace nebo finanční ztráta). Např. hacker si může sám “zlevnit” zboží na e-shopu.
-    Převzetí účtu uživatele.
-    Znepřístupnění webu (finanční ztráty).
-    Nesplnění zákonné povinnosti, riziko pokuty (např. GDPR, HIPAA).
-    Chyby v kódu aplikace.

 

 

Ačkoli řada bezpečnostních produktů dokonale rozumí komunikaci (tj. HTTP protokolu), pouze WAF (Web Application Firewall)  rozumí rovněž i struktuře a logice konkrétní aplikace, která je pokaždé jedinečná. 

 

Názorný příklad: 
Jednoduchý formulář bude vyžadovat vyplnění jména, telefonu a údajů pro platbu kartou. Jméno obsahuje pouze písmena, telefon maximálně 12 čísel atd.  Útočník si může zadat větší počet čísel, neobvyklé znaky a pokusit se tak o jeden z typů útoků (buffer overflow).  Firewall o struktuře aplikace nic neví a nemá důvod takový pokus blokovat.  

 

Agenda:

-    Co je to WAF a proč ho použít?
-    Nasazení WAF.
-    RADWARE AppWall a Cloud WAF.
-    Live demo.

 

 

 

Školení bude probíhat ve Virtual meeting roomu, jehož přístupy obdržíte den před konání prezentace.

Registrace

RADWARE - Co je to WAF a proč ho použít?

V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění souhlasím se zpracováním poskytnutých osobních údajů, kontaktních informací a emailové adresy společností DNS a.s., se sídlem Na Strži 65/1702, Praha 4 za účelem zařazení do databáze a dalšího marketingového užití tj. zejména nabízení výrobků, služeb a za účelem zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu 10 let do odvolání.

Svou registrací souhlasím s pořízením a použitím fotografií a audio/video záznamu mé osoby i mého doprovodu (který bude mnou obeznámen) pro propagaci a prezentaci akce.