Jak ochránit firemní data

Domů >> Jak ochránit firemní data
Jak ochránit firemní data před útoky ransomwaru, pishing kampaněmi a dalšími hackerskými útoky

 

Kyberbezpečnost a ochrana dat jsou stále důležitější, a i když se povědomí firem o rizicích hackerských útoků zvyšuje, mnohdy neexistují dostatečná preventivní opatření ani datové zálohy. Počet útoků se přitom rapidně zvyšuje. Například v období od února do března roku 2020 se počet ransomware útoků celosvětově navýšil o 569 %. Tyto útoky jsou cíleny na firmy, instituce typu nemocnice, i na soukromé účty uživatelů.

 

Anna Rydel, konzultantka datové bezpečnosti ve společnosti Commvault, natočila sérii videí s Paulou Januszkiewicz, CEO ve společnosti CQURE. V rámci jednotlivých videí s názvem Debaty o bezpečnosti u kuchyňského stolu hovořili o problematice a rizicích ransomware útoků, phishing kampaní i tzv. sociálního inženýrství. Zaměřili se nejen na způsoby, jakými jsou útoky prováděny, ale i na možnosti, jak se jim bránit. A připomněli, že častým vstupním bodem pro hackerský útok jsou samotní uživatelé, kteří bývají nejslabším článkem bezpečnosti.

V rámci videí se můžete těšit na řadu praktických tipů, doporučení a reálných zkušeností expertky Pauly Januszkiewicz, která datovou bezpečnost a zabezpečení proti hackerským útokům testuje pro firmy na celém světě.

 

O pitný režim během natáčení se staral polský šampion mezi baristy, Rafał Adamek, který jako bonus prozradí zajímavé informace o různých druzích kávy.

 

 

Níže naleznete jednotlivá videa od společnosti Commvault s názvem:          

 DEBATY O BEZPEČNOSTI U KUCHYŇSKÉHO STOLU

 

1.DÍL

 

2.DÍL

 

3.DÍL

 

4.DÍL

 

Kontakt

ROBERT DASTYCH

Team Leader SW, rdastych@dns.cz, +420 724 222 147