Inteligentní hyperkonvergovaná platforma od HPE 

Domů >> Aktuality >> Inteligentní hyperkonvergovaná platforma od HPE 

HPE na nedávno proběhnuvším Discoveru představilo inteligentní platformu pro hyperconvergovanou infrastrukturu nazvanou Nimble Storage dHCI.

HPE Nimble Storage dHCI je ideální řešení pro společnosti, které potřebují dynamickou, škálovatelnou, plně virtualizovanou infrastrukturu, u které se zároveň očekává predikovatelný růst výpočetního výkonu spolu se storage kapacitou. dHCI platforma uživatelům poskytuje vysokou úroveň automatizace při instalaci virtualizovaného prostředí, neomezenou flexibilitu, rychlé a snadné nasazení aplikací a jednoduchou správu.

V segmentu hyperkonvergovaných řešení má HPE výjimečný produkt SimpliVity, který je koncipován jako dedikovaný box s vysokou mírou předdefinovaných hardwareových a softwareových prostředků. Na rozdíl od SimpliVity je Nimble Storage dHCI více platformou spojující běžně dostupné servery, pole a switche do logického celku a ty pomocí inteligentního managementu dokáže povýšit na kompaktní hyperkonvergované řešení.

Stavební kameny Nimble Storage dHCI jsou:

  • Storage – Jako storage vrstva je využíváno diskové pole Nimble, kde má uživatel na výběr jak hybridní, tak all-flash variantu. Podporovaná konektivita pro dHCI je 10GB iSCSI.
  • Servery – Pro výpočetní vrstvu je možné použít ProLiant servery DL360 nebo DL380 Gen10. Nejedná se o předem definované modely, ale servery je možné hardwareově přizpůsobit konkrétním potřebám uživatele.
  • Hypervizor – Podporovaný je VMware ESXi 6.5 nebo 6.7.
  • Management – Management nástroje tvoří Stack Setup, Stack Manager a VMware vCenter.

- Stack Setup – Je nástroj pro inicializaci dHCI clusteru a je součástí operačního systému Nimble pole. Software využívá předdefinovaných best practices pro DL servery, Nimble a VMware, což umožňuje rychlé a snadné nasazení clusteru.

- Stack Manager – Jedná se o plugin do VMw vCenter serveru, který poskytuje uživatelům detailní visibilitu ProLiant serverů a Nimble pole a umožňuje nastavení a správu VMFS datastorů přímo z vCenteru.

- VMware vCenter – dHCI cluster je postaven na VMware virtualizaci a vCenter server je nezbytnou součástí.

  • Network switche - dHCI stack vyžaduje dva redundantní top-of-rack switche, které zprostředkují minimálně 10 Gbit/s konektivitu. Podporovaná je široká škála modelů, zejména FlexFabric 5700, 5710, 5940, 5945 nebo StoreFabric M-Series.
  • InfoSight - Nástroj pro prediktivní analýzu serverů, storage a hypervizoru byl rozšířen o dashboardy dedikované pro řešení Nimble Storage dHCI, které uživatelům umožňují centralizovaný pohled na dHCI cluster, detailní zobrazení využití CPU, paměti a diskové kapacity, nebo ukazují zdravotní stav jednotlivých komponent clusteru.

Nimble Storage dHCI řešení může být elegantní reakcí na v současnosti hodně používaná témata jako je: hybridní nebo privátní cloud, hyperkonvergence, agilita atd. Výhodou dHCI platformy je, že je postavená na běžných komponentech a dokáže využít veškeré jejich vlastnosti. Uživatelům tak přináší jednoduchou správu a instalaci (výrobce uvádí, že od osazení do racku po poskytnutí prostředků vCenter serveru neuběhne více než 15 minut), možnost využít inteligentní prediktivní management reprezentovaný nástrojem InfoSight a poskytuje vysoký výpočetní výkon DL serverů spolu s 99,9999% datovou dostupností zajištěnou Nimble diskovým polem.