Check Point zveřejnil nejnovější Index hrozeb

Domů >> Aktuality >> Check Point zveřejnil nejnovější Index hrozeb

Check Point zveřejnil nejnovější Index hrozeb, podle kterého došlo v prosinci k výraznému poklesu ransomwarových útoků Locky, který tak poprvé od června 2016 vypadl z Top 10 malwarových rodin.
 

  • Česká republika po klidnějším listopadu zaznamenala bouřlivý prosinec. Z klidnější 104. pozice se posunula o 59 míst na nebezpečnější 45. příčku.
  • Conficker byl opět celosvětově nejčastěji použitým malwarem k útokům na podnikové sítě, ale byl zodpovědný „jen“ za 10 procent všech detekovaných útoků, což je pokles o 5 procentních bodů. 
  • Check Point zveřejnil také nejrozšířenější mobilní malwarové rodiny a znovu útoky na zařízení se systémem Android byly mnohem častější než útoky na iOS. 
  • Check Point analyzoval i malware útočící na podnikové sítě v České republice a v prosinci došlo k výrazným změnám. Na prvním místě překvapivě není Conficker, který odsunul na druhou pozici červ Slammer. Na 3. pozici je stejně jako v listopadu ransomware Cryptowall, ale Locky se ze 4. příčky propadl až na 10. místo.

Více informací v přiložené TZ.

Kontaktní osoba: 

Jaroslav Chrz
Product manager Infrastructure 
M: +420 605 203 829 • jchrz@dns.cz

Dokumenty: