Cesta: Aktuality / Společnost IBM uvedla v minulém měsíci zcela nové produkty ve své rodině virtualizovaných úložišť Storwize


Společnost IBM uvedla v minulém měsíci zcela nové produkty ve své rodině virtualizovaných úložišť Storwize

Novinky se týkají středního úložiště Storwize V7000 a virtualizačního nástroje pro komplexní prostředí IBM SAN Volume Controller (SVC). Oproti minulé generaci jsou nyní tyto produkty hardwarově zásadně vylepšeny a posouvají laťku výrazným způsobem nahoru. Klíčovým prvkem nových systémů je integrovaná hardwarová akcelerace pro online datovou kompresi. Na trhu se jedná o zcela unikátní technologii, kdy data jsou v reálném čase komprimována. Průměrný efekt komprese se pohybuje okolo 55%, takže je možné snížit potřebu fyzického úložiště na polovinu, nebo na naše aktuální úložiště - zvirtualizovaná pod SVC či Storwize - uložit dvojnásobné množství dat. IBM dokonce garantuje jak míru komprese, tak i výkonnost řešení, které kompresí nijak neutrpí.

Nody SVC nyní umožňují integrovat až 48 kusů SSD disků přímo do vlastních kontrollerů a mají integrovány UPS. Oproti minulé generaci tak není nutné přidávat do racku další zařízení. Výkonnost i možnost rozšíření se u obou systémů zdvojnásobily, takže V7000 může růst až do 4PB datové kapacity. Samozřejmostí je nižší energetická náročnost.
Ruku v ruce s těmito novými systémy uvádí IBM i novou verzi své funkcionality Easy Tier pro plně automatický datový tiering. Systém tak nyní dokáže kromě SSD pracovat i se dvěma vrstvami SAS či NL-SAS točivých disků. Součástí je i technologie Storage Pool Balancing pro rovnoměrné rozprostření zátěže přes všechny disky v systému.
Menší systémy v rodině Storwize, tedy V3700 a V5000 jsou nyní více rozšiřitelné a jejich kapacita vzrostla rovněž dvojnásobně, tedy na 240 disků u nejmenšího systému a na 480 disků u V5000.

IBM posunula tímto nejnovějším produktovým oznámením své systémy směrem ke konceptu Software Defined Storage, kdy právě softwarová složka řešení a inteligentní funkcionality jsou klíčovou součástí výsledného řešení pro zákazníka.

Zajímá Vás více? Kontaktujte Vojtěcha Tománka (vtomanek@dns.cz, 724 222 170)


DNS E-news