Cesta: Aktuality / Check Point: Ochrana před nebezpečnými soubory z podvodných e-mailů je jednoduchá


Check Point: Ochrana před nebezpečnými soubory z podvodných e-mailů je jednoduchá

Českým internetem se šíří nová vlna podvodných e-mailů, které se tentokrát maskují jako zprávy od České pošty. Konkrétně se jedná o formu ransomwaru. Uživatelé si totiž při kliknutí na odkaz v e-mailu mohou do počítače stáhnout a spustit nebezpečný soubor, který zašifruje soubory v počítači a za jejich odemčení požadují kyberútočníci výkupné. Podobné útoky navíc nejsou ojedinělé.

Uživatelé ale nemusí propadat panice, existuje totiž velmi efektivní ochrana. Jedná se o technologii pro emulaci hrozeb (Threat Emulation), která detekuje a odhalí i dosud nezjištěné útočné techniky. Check Point nabízí domácím i firemním zákazníkům unikátní řešení, které jednoduše soubory otestuje a spustí ve virtuálním prostředí, takže nedojde k ohrožení počítače nebo sítě.

Domácí uživatelé mohou ZDARMA přeposlat jakýkoli podezřelý soubor, ještě než jej spustí, na adresu threats@checkpoint.com a následně obdrží odpověď s informací, zda je zaslaná příloha v pořádku nebo obsahuje nějaká bezpečnostní rizika. Využít lze i webové rozhraní na adrese http://threatemulation.checkpoint.com. Firemní zákazníci mohou ve své společnosti nasadit řešení jako službu, která automaticky kontroluje veškerý příchozí provoz. Níže je ukázka rozboru souboru z aktuálních podvodných e-mailů, kde je červeně vyznačeno, že soubor je škodlivý. V příloze je pak detailní rozbor chování škodlivého kódu v operačních systémech Windows7 a Windows XP, ve kterých dochází k emulaci chování testovaného souboru.


DNS E-news