Cesta: Aktuality / Bitcoin a jiné kryptoměny: Co potřebujete vědět o zabezpečení vaší digitální měny?


Bitcoin a jiné kryptoměny: Co potřebujete vědět o zabezpečení vaší digitální měny?

Stále více a více lidí začíná používat kryptoměnu, jako například bitcoin, tím pádem roste i počet organizací, které tuto měnu přijímají. Rostoucí popularita ovšem přitahuje i pozornost kyberzločinců. Společnost Check Point Software Technologies se proto podívala na tuto problematiku z pohledu bezpečnosti.

Podle nedávné studie Dell SecureWorks existuje již více než 100 unikátních malwarových rodin, které mohou sloužit ke krádeži digitální měny. Seznam obsahuje nově vytvořený i modifikovaný malware. Děsivé na této zprávě je především skutečnost, že většina škodlivého kódu zaměřeného na krádeže digitální měny není příliš sofistikovaná. Vytvořit takový malware zvládne i někdo se základními znalostmi programování. Navíc není vůbec těžké si nějakou malwarovou sadu koupit z různých ilegálních fór.

Nejběžnější typ škodlivého kódu, který se používá ke krádežím kryptoměny, se zaměřuje na peněženky uložené v počítači. Malware hledá soubor „wallet.dat“ nebo jiný běžně používaný název souboru a adresáře, pak nahraje celou peněženku na vzdálený server, takže útočníci mohou získat klíč a převést finanční prostředky z peněženky na jiný účet. Po dokončení transakce už nejde útočníka vystopovat. To je důvod, proč je tak důležité chovat se na internetu zodpovědně a také se ujistit, že bezpečnostní software v počítači je kvalitní a také pravidelně aktualizovaný.

Více informací najdete v přiloženém tiskovém oznámení.


Přílohy ke stažení


DNS E-news